مشاوره و پیاده‌سازی راه‌حل‌های مبتنی بر IoT

ما به مشتریان خود کمک می‌کنیم تا با استفاده از منافع حاصل از سیستم‌های IoT و جایگزینی کنترلهای سیستمی و خودکار بجای کنترلهای انسانی که نوعا ناقص و پرخطا هستند، خود را از رقبای خود متمایز سازند.

حسگرها با اتصال همیشگی به اینترنت در همه‌جا، در ترکیب با داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنها، فرصت‌های جدیدی برای محصولات و خدمات نوآورانه و افزایش اثربخشی عملیات سازمان فراهم می‌کنند. دیجیتالی سازی جهان فیزیکی و یا «اینترنت اشیا (IoT)» ارزش جدیدی برای مشتریان این خدمت و نهایتا مصرف کنندگان آنها ایجاد می‌کند.
با اتصال ابزارهای فیزیکی مجهز به حسگر به سیستم‌ اطلاعاتی سازمان، توانایی فوق‌العاده‌ای در جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز مانند ردیابی خودکار ناوگان توزیع، وضعیت دستگاههای مختلف خط تولید، و نهایتا برقراری کنترل سیستمی و لحظه‌ای به جای کنترل انسانی فراهم می‌گردد. پردازش این اطلاعات با کمک فراوان به افزایش بهره‌وری تولید و عملیات لجستیک و توزیع، فضای رقابت در صنعت شما را کاملا دگرگون می‌سازد.
بر اساس گزارش مک کینزی اینترنت اشیا می‌تواند سالانه بیش از ۱۱ هزارمیلیارد دلار و به طور خاص حدود ۵ هزارمیلیارد دلار در B2B، در کارخانه‌های توسعه یافته مانند کارخانه‌های تولیدی، کشاورزی و حتی خدمات مراقبت‌های بهداشتی، سایت‌های کاری در زمینه معدن، نفت و گاز، ساخت و ساز، و در نهایت ادارات ایجاد کند.

برای مثال در کارخانه‌ها، حسگرها موجب کارآمدتر شدن فرایندها می‌گردند و یک جریان مداوم از داده برای بهینه سازی گردش کار و کارمندان فراهم می‌کنند:
• حسگرهایی که برای پایش ابزار و تجهیزات استفاده می‌شوند، با پیش‌بینی به موقع زمان تعویض قطعه و یا گزارش فرسایش ایجاد شده واعلام نیاز به تعمیر پیش از خرابی کامل، می‌توانند هزینه تعمیرات را تا حدود ۴۰ درصد کاهش دهند و مدت بیکاری برنامه ریزی نشده را به نصف برسانند.
• مدیریت موجودی نیز می‌تواند به صورت اساسی تغییر کند. با گردآوری داده‌ها از حسگرها، سیستم مدیریت موجودی می‌تواند به صورت خودکار نسبت به درخواست سفارش برای موجودی کاهش یافته اقدام نماید.
• در فروش و توزیع، IoT امکان نظارت آنلاین و اعمال کنترل عملیاتی و سیستمی بر عملکرد ویزیتورها و موزعین از طریق تطبیق جغرافیایی محل فیزیکی ویزیتور، نقشه مسیر و مکان‌یابی مشتریان، و اطمینان از انطباق حرکت آنها با مسیرهای تعریف شده را فراهم می آورد.
• در خرده فروشی، اینترنت اشیا با فراهم کردن امکان ارائه خدمات شخصی سازی شده برای هر مشتری در فروشگاه، فرصت بزرگی برای افزایش فروش در فروشگاههای بزرگ ایجاد می کند. این کار به ادغام پیچیده داده‌ها از منابع متعدد نیاز دارد: داده‌های لحظه‌ای موقعیت مکانی (موقعیت خریدار در فروشگاه) در ترکیب با داده‌های حاصل از حسگرها در ساختمان، داده‌های مدیریت ارتباط با مشتری که شامل سابقه جستجوی آنلاین خریداران می‌باشد، و داده‌های حاصل از برچسب قیمت محصولات ترکیب می‌شوند و می‌تواند به مشتری اطلاع بدهد که وارد یک راهرو خاص شود که در آن می‌تواند از کوپن‌های فوری ارسال شده به موبایلش استفاده کند و اقلامی را که پیش از این به صورت آنلاین مشاهده کرده است را خریداری کند.

به طور خلاصه، IoT امکان هم افزایی تکنولوژی اطلاعات و تکنولوژی‌های عملیاتی را در نقاط مختلف فرایندهای کاری سازمان فراهم می کند.
به زودی اینترنت اشیا به یک عامل متمایز کننده در رقابت تبدیل خواهد شد. مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره باید برای رسیدگی به چالش‌های سازمانی و ریسک هایی که گسترش قلمرو دیجیتالی ایجاد خواهد کرد یک رویکرد سیستماتیک را اتخاذ کنند. این کار به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا حداکثر بهره را از منافع اینترنت اشیا ببرند.
برنایش در این روند با تدوین راه حلهای اختصاصی مبتنی بر IoT برای سازمان شما (براساس نقشه فرایندی سازمان) و مدیریت و نظارت بر اجرای آنها، همراه شما خواهد بود.