مشاوره تبلیغات و تدوین برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی

طراحی یک برنامه مناسب برای تبلیغات و بازاریابی که بالاترین میزان اثر را برای بودجه محدود بازاریابی به ارمغان بیاورد، یکی از مهمترین نیازهای هر کسب‌وکاری است. اینکه چه میزان بودجه و به چه شکلی برای هریک از ابزارهای بازاریابی شامل تبلیغات، بازاریابی دیجیتال، روابط عمومی، پیشبرد فروش، و برگزاری رویداد و اسپانسرشیپ و … هزینه شود تا موثرترین نتیجه برای کسب‌وکار حاصل شود.

تبلیغات شایع‌ترین و شناخته شده‌ترین ابزار ارتباطات بازاریابی است. تبلیغات عبارت است از ارائه غیرشخصی محصولات توسط یک شرکت به مخاطبان در قبال دریافت وجه که از طریق استفاده مناسب از ابزارهای ATL (رسانه‌های جمعی نظیر تلویزیون، سینما، رادیو، بیلبوردها و روزنامه‌ها) و BTL (ابزارهای غیر انبوه و با مخاطب خاص مانند کاتالوگ، بروشور، سمپلینگ، و فروش حضوری) صورت می‌پذیرد.
امروزه با گسترش تکنولوژی، اینترنت و ظهور شبکه‌های اجتماعی، به هیچ وجه نباید ابزارهای آنلاین را نادیده گرفت. ظهور کسب‌وکارهای نوپا (بر بستر اینترنت) از یک سو و گسترش رسانه‌های دیجیتال از سوی دیگر، باعث شده امروزه انواع شیوه‌های تبلیغات آنلاین و بازاریابی دیجیتال از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار باشند. مزیت تبلیغات آنلاین، قابلیت رصد در لحظه آن‌ها و استفاده از ابزارهای کنترلی می‌باشد. تبلیغات آنلاین را می‌توان به حوزه تبلیغات وب، تبلیغات موبایلی و شبکه‌های اجتماعی تقسیم‌بندی نمود.
علاوه بر ابزارهای گفته شده، می‌توان از روابط عمومی، پیشبرد فروش، و برگزاری رویداد و اسپانسرشیپ، به‌عنوان انواع دیگر ابزارهای برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی نام برد.

برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی، برنامه‌ای است که استراتژی ای یکپارچه برای استفاده از این ابزارها در اختیار شما قرار می‌دهد. با تدوین این برنامه پیرو یک پیام و مفهوم یکپارچه و حول محور مشتریان شما و انگیزش‌های آنان، این اطمینان را پیدا می‌کنید که حداکثر استفاده را از بودجه بازاریابی خود انجام داده‌اید و از اتلاف آن جلوگیری کرده‌اید.
در ارتباطات یکپارچه بهتر است ابتدا سازمان‌ها امکانات قابل دسترس خود را شناخته و بعد از آن استراتژی‌های مربوط به یکپارچه‌سازی را پیاده نمایند. این استراتژی‌ها می‌بایست با یک برنامه درست شروع گردد. این مرحله بنیادین باید با یک تجزیه و تحلیل دقیق در مورد برند، محصول، شرکت، و بازار هدف صورت پذیرد. سازمان می‌بایست از نیازها، ویژگی‌ها و توقعات مشتری‌های خود مطلع باشد تا بتواند یک طرح و برنامه کارآمد برای آن‌ها ایجاد نماید.
با انجام این فعالیت‌ها می‌توان مطمئن بود هزینه‌های مرتبط با بازاریابی کاهش چشم‌گیری خواهد یافت و در عین حال، قدرت بیشتری در ایجاد آگاهی از برند پدید خواهد آمد. این روش نه تنها باعث جذب مشتریان جدید می‌شود، بلکه ارتباط با مشتریان سابق و وفادار را بیش از پیش استحکام می‌بخشد.

ما در برنایش عنوان مشاور مستقل شما، پس از بررسی و مطالعه شرایط، نیازمندی‌ها و اهداف سازمان شما، اقدام به تدوین برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی، برنامه‌ریزی رسانه‌ای و تخصیص بودجه برای یک برنامه رسانه‌ای یکپارچه در راستای تحقق اهداف برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی می‌نماییم. بدین ترتیب بودجه قابل تخصیص و نحوه هزینه‌کرد برای هریک از ابزارهای بازاریابی (تبلیغات ATL و BTL، بازاریابی دیجیتال، روابط عمومی، پیشبرد فروش، برگزاری رویداد و اسپانسرشیپ، شرکت در نمایشگاه‌ها و …) مشخص شده و اهداف مورد انتظار از هریک تعیین می‌گردد. همچنین در صورت نیاز، اقدام به معرفی و ارزیابی انواع آژانس‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین به‌منظور اجرای برنامه تدوین شده نموده، و در صورت نیاز در برگزاری مناقصه، و انتخاب بهترین همکار در حوزه ارتباطات بازارایابی، درکنار مشتریانمان هستیم.