شرکت مشاوره مدیریت و تکنولوژی برنایش در تلاش است تا سبد کاملی از خدمات مشاوره مورد نیاز برای پیشرفت و جهش کسب و کار شما را با استفاده متخصصان تحصیلکرده در دانشگاه‌های تراز اول ایران و جهان، و دارای سال‌ها تجربه در شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی، فراهم آورد.

از نگاه برنایش، وابستگی متقابل دپارتمان‌ها و بخش‌های مختلف یک شرکت، باعث می‌شود که بخشی دیدن مسایل و طراحی راه‌حل‌های موضعی، بدون اطلاع جامع از سایر بخش‌ها و کل سازمان، کاری پر هزینه و در عین حال کم اثر باشد. وجه تمایز برنایش در تلفیق فناوری و استانداردهای روز دنیا با حوزه‌های مدیریتی و ارایه سبدی از خدمات به‌منظور پوشش کل سازمان به‌عنوان یک موجودیت یکپارچه است.

برنایش با بهره‌گیری از دانش روز و استفاده از تجربیات فراوان متخصصان خود، از یک سو خدماتی مؤثر در راستای شناسایی و دست‌یابی به اهداف مهم سازمانی و بهبود وضعیت کسب و کار به مشتریان خود ارائه نموده و از سوی دیگر سعی می‌کند گامی مهم در راستای ارتقای مفهوم مشاوره مدیریت و رساندن آن به جایگاه واقعی خود در سطح کشور بر دارد.

ما با اتکا به تجربیات منحصر به فرد خود، چشم‌انداز جدیدی را برای کسب و کار مشتریانمان به ارمغان آورده و اقدامات مؤثری برای تقویت، رشد و تبدیل شدن ایشان به یک شرکت پیشرو در زمینه تخصصی خود انجام می‌دهیم. برای نیل به این هدف، کارشناسان و متخصصین ما با حضور مستمر در کنار مدیران و پرسنل سازمان مشتری، تمام تلاش خود را برای بهبود عملکرد و اعمال رویه‌های جدید کاری به‌کار خواهند گرفت.

توان اصلی گروه برای خدمت‌رسانی به مشتریان، بر پایه توانایی متخصصین و مشاورانمان بنا شده و در نتیجه با تدوین برنامه‌هایی دقیق برای شناسایی همکارانی با توانایی بالا، و توسعه مهارت‌های فردی و سازمانی ایشان، سعی شده تا ضمن ایجاد محیطی نوآورانه، بستری برای رشد توانایی‌های همکارانمان فراهم گردد. رویه جاری توسعه سرمایه انسانی در گروه برنایش و شبکه گسترده جذب همکاران مستعد، تضمین‌کننده این موضوع است که برای ارائه خدماتی مؤثر به مشتریان، در کم‌ترین زمان ممکن، تیمی از افراد باتجربه و دارای تخصص مناسب تشکیل شده و پس از تعریف دقیق مسأله باتوجه به مشکلات موجود در سازمان، اقدامات اصلاحی و پروژه‌های بهبود لازم در راستای حل مسأله مشخص شده تعریف، اولویت‌بندی و اجرا گردد.

شرکت برنایش یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز خود را در تلفیق فناوری اطلاعات با حوزه‌های مدیریتی دانسته و با هدف قرار دادن بهبود بهره‌وری و رضایت‌مندی مشتریان به‌عنوان رمز اصلی موفقیت، به‌صورت مستمر در تلاش برای بهبود خدمات خود به مشتریان بوده و همکاران خود را برای خلق ابزارها و توانایی‌های جدید برای خدمت‌رسانی به مشتریان تشویق می‌نماید.