تاثیر فرهنگ سازمان و روابط انسانی بر موفقیت پروژه‌های ERP – بخش سوم و پایانی

استاندارد APQC – حوزه زنجیره تأمین، تولید و تحویل محصول
۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
شاخص‌های کلیدی عملکرد – حوزه زنجیره تأمین، تولید و تحویل محصول
۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷

در قسمت‌های قبل (قسمت اول و دوم) گفتیم که اگرچه پیاده‌سازی سیستم‌های ERP می‌تواند مزایای فراوانی برای سازمان به همراه داشته باشد، ولی عدم توجه مناسب به فرایند تغییر آغاز شده در سازمان در دوره پیاده‌سازی سیستم خصوصا در حوزه عوامل انسانی، می‌تواند اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر آن وارد سازد. مقاومت در برابر تغییر، نه تنها می‌تواند تلاش پیاده‌سازی را ناکام بگذارد، بلکه می‌تواند برای خود سازمان نیز مخرب باشد؛ چراکه هر تغییری با رها کردن روش‌های قدیمی انجام کار آغاز می‌شود.

سطح مشارکت نیروی انسانی در پیاده‌سازی ERP، تغییرات در ساختار سازمانی، تنش بین مدیران سطوح بالا و میانی، و افزایش قابلیت ردیابی و کنترل که می‌تواند منجر به اضطراب و نگرانی در افراد و افزایش سطح استرس در سازمان شود، نمونه‌هایی از خاستگاه‌های ایجادکننده مقاومت در مسیر اجرای پروژه‌های پیاده‌سازی ERP هستند.

هارلی و همکارانش در مقاله “واکنش‌های مدیریتی به تغییر تکنولوژیک” (۲۰۰۶) نشان دادند فاکتور اصلی مؤثر بر نحوه واکنش مدیران سازمان به فرایند پیاده‌سازی ERP، میزان درگیری و مشارکت آنان در تصمیات مرتبط با پروژه است. به عبارت دیگر، مدیرانی که در فرایند انتخاب سیستم و نحوه پیاده‌سازی آن حضور داشته‌اند، معمولا همراه و پشتیبان پروژه بوده و آن‌هایی که به هر دلیل (از جمله نداشتن زمان کافی) امکان مشارکت در فرایند و حضور در نقاط تصمیم‌گیری را نداشته‌اند، معمولا واکنش‌های منفی یا خنثی در طول پروژه خواهند داشت.

در قدم‌های بعد، اجرای موفقیت‌آمیز سیستم نیازمند تعهد و همکاری پرسنل تمامی بخش‌های سازمان است. بنابراین، اغلب گفته می‌شود موضوع اصلی در پیاده‌سازی ERP، افراد سازمان هستند، نه فرایندها یا تکنولوژی آن. پرسنل باید متقاعد شوند که سازمان متعهد به پیاده‌سازی ERP است. آن‌ها باید نیاز به تغییر را تشخیص دهند و برای تغییرات آماده شوند تا از مقاومت و هرج و مرج در مرحله اجرایی پیشگیری شود.
وانگ و همکاران (۲۰۰۶) اهمیت تأکید بر گروه‌های سازمانی به جای تأکید بر افراد را برای پذیرش موفق سیستم‌های سازمانی مطرح کردند. براساس مدل آن‌ها، میزان انسجام گروهی، عامل مؤثر در موفقیت پروژه پیاده‌سازی ERP است. از طرف دیگر آنچه باعث افزایش این انسجام می‌شود، دو عامل تمایل به مشارکت و همچنین تعهد به یادگیری در گروه است. همچنین، اجتناب از مقاومت کاربران در برابر سیستم، نیازمند گروه‌های سازمانی مشارکت‌جو برای شکستن موانع به اشتراک‌گذاری دانش است (Basoglu, 2007).

ایجاد بستر برای مشارکت بیشتر کارکنان در طول مسیر پروژه پیاده‌سازی و تلاش برای متقاعد کردن آنان در مورد دلایل ضرورت سیستم برای موفقیت و ماندگاری سازمان، علاوه بر گسترش حس آرامش در سازمان و کاهش چشم‌گیر تنش‌های طبیعی در طول پروژه، منجر به استفاده از فرصت پیاده‌سازی سیستم به¬عنوان یک فرایند یادگیری سازمانی (organizational learning) می‌گردد.

واقعیت این است که در مقایسه با سیستم‌های قدیمی و جزیره‌ای، کاربران نهایی در سیستم‌های ERP نیازمند دانش بسیار گسترده‌تری در مورد سازمان و فرایندهای آن هستند. باتوجه به جایگزینی نگرش فرایندمحور به‌جای فعالیت‌محور، کارکنان می‌بایست جایگاه وظیفه خود را در فرایند کلی شناخته، و چگونگی تأثیر این فرایند در دستیابی به اهداف سازمانی را بشناسند.

به این معنا، پیاده‌سازی ERP نه تنها امکان کارکرد مناسب سیستم جدید را فراهم می‌کند، بلکه از طریق مهندسی مجدد فرایندها، یک روش برای درک بهتر سیستم گردش فعالیت‌ها در سازمان – که امکان تکامل آن را نیز فراهم می‌سازد – به ارمغان می‌آورد. از این منظر، فرایند پیاده‌سازی ERP، یک فرایند یادگیری و به اشتراک‌گذاری دانش است. لذا، رویکرد یادگیری و نگرش مثبت نسبت به مهارت‌های جدید مورد نیاز سازمان، به مؤثر بودن پیاده‌سازی سیستم کمک می‌کند.

 

آنچه در این سلسله مقالات مطرح گردید، اهمیت فرهنگ باز سازمانی برای موفقیت پروژه‌های استقرار سیستم، و استفاده از روشی برای پیاده‌سازی که می‌تواند با جنبه‌های مختلف زندگی سازمانی مواجه شود را برجسته می‌سازد.

 

 

قسمت‌های مختلف این مقاله:
۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷

تاثیر فرهنگ سازمان و روابط انسانی بر موفقیت پروژه‌های ERP – بخش سوم و پایانی

در قسمت‌های قبل (قسمت اول و دوم) گفتیم که اگرچه پیاده‌سازی سیستم‌های ERP می‌تواند مزایای فراوانی برای سازمان به همراه داشته باشد، ولی عدم توجه مناسب به […]
۱۴ اسفند, ۱۳۹۶

تاثیر فرهنگ سازمان و روابط انسانی بر موفقیت پروژه‌های ERP – بخش دوم

در قسمت قبل سیستم‌های ERP را به عنوان یک چارچوب مدیریتی برای برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت بر طیف وسیعی از عملیات سازمان، که هم نیاز اطلاعاتی […]
۲۳ بهمن, ۱۳۹۶

تاثیر فرهنگ سازمان و روابط انسانی بر موفقیت پروژه‌های ERP – بخش اول

سیستم‌های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP: Enterprise Resource Planning)، یکی از مهمترین تحولات در سیستم‌های اطلاعات شرکتی هستند. ERPها نرم افزارهای بزرگی هستند که رویه‌های استاندارد […]
محمدجواد باقری
محمدجواد باقری
مشاور ارشد حوزه استراتژی و تحول سازمانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *