تاثیر فرهنگ سازمان و روابط انسانی بر موفقیت پروژه‌های ERP – بخش دوم
۱۴ اسفند, ۱۳۹۶
شاخص‌های کلیدی عملکرد – بخش دوم: طراحی سیستم مدیریت عملکرد
۲۷ اسفند, ۱۳۹۶

در قسمت قبل، مدل مرجع عملیات زنجیره تأمین (SCOR-Supply Chain Operation Reference model) را که دربرگیرنده فرآیندهایی از قبیل تبادلات مشتری (از ورود سفارش تا پرداخت صورتحساب)، تراکنش‌های فیزیکی مربوط به اجناس و خدمات فیزیکی از تأمین کننده تا مشتری، و تعاملات بازار از درک تقاضای بازار تا برآوردن سفارشات است معرفی کردیم و گفتیم سازمان‌ها با استفاده از این مدل می‌توانند به ارزیابی سریعی از عملکرد زنجیره تأمین خود، شناخت کمبودهای موجود در زنجیره تأمین و ایجاد کنترل‌های عملیاتی دست یابند.
در این قسمت به معرفی اجزای این مدل می‌پردازیم.

مرجع فرآیندی SCOR بر پایه پنج فرآیند اصلی و یک فرآیند پشتیبانی بنا شده است که شامل:

برنامه‌ریزی:
برنامه‌ریزی شامل کلیه فرایندهایی است که به‌منظور یکپارچه‌سازی زنجیره تأمین و برقراری توازن بین دو سوی زنجیره تأمین، یعنی عرضه و تقاضا، در سازمان انجام می‌پذیرد. این فرایندها شامل تمام فعالیت‌های مرتبط با شناسایی منابع سمت عرضه، فاصله موجود بین تقاضا و منابع موجود، و اقدامات لازم برای پرکردن این کمبودها می‌باشد.
مواردی که شامل ماژول برنامه‌ریزی می‌شوند، عبارتند از: ارزیابی منابع محلی و منابع زنجیره تأمین، جمع‌آوری و اولویت‌دهی به تقاضا و الزامات تقاضا، برنامه‌ریزی برای زنجیره تأمین، برنامه‌ریزی برای منبع‌یابی، برنامه‌ریزی تولید، برنامه‌ریزی توزیع و تحویل کالا، و در نهایت برنامه‌ریزی برای ارایه خدمات پس از فروش و بازگشت محصول.

 

منبع‌یابی:
فرآیندهای منبع‌یابی شامل فرآیندهای سفارش خرید، برنامه‌ریزی برای دریافت اقلام، اعتبارسنجی، جای‌گذاری محصولات و قبول فاکتور از سمت تأمین‌کننده می‌باشد.

تولید:
این فرایند شامل فرایندهای تبدیل مواد اولیه به محصول قابل عرضه به مشتریان، مطابق با تقاضای واقعی یا برنامه‌ریزی شده را شامل می‌گردد. منظور از تبدیل مواد اولیه، اقداماتی مانند تولید، تعمیر، نگه‌داری، بازیافت و …. می‌باشد.

 

ارسال:
فرآیندهای ارسال شامل فعالیت‌هایی مانند ایجاد، نگه‌داری و تحویل سفارشات مشتریان می‌باشد. این فرآیند‌ها شامل فعالیت‌های دریافت، اعتبارسنجی و ایجاد سفارشات مشتری، برنامه‌ریزی برای ارسال سفارشات، بسته‌بندی و ارسال محصولات و صدور فاکتور برای مشتری هستند.

 

بازگشت:
کلیه فرایندهای مرتبط با بازگرداندن کالا، یا دریافت کالای برگشت خورده در این فرآیند تعریف می‌شود. این فرآیند در دو حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد: ۱٫ در ارتباط با بازگشت مواد اولیه دریافتی از تأمین‌کنندگان، ۲٫ بازپس‌گیری محصولات معیوب از مشتریان.
اجرای برنامه بازگشت، بازگشت کالای معیوب، خدمات گارانتی و بازگشت محصولات مازاد از جمله فعالیت‌های این فرآیند می‌باشد.

 

پشتیبانی:
فرآیندهای پشتیبانی، شامل فعالیت‌های مرتبط با مدیریت زنجیره تأمین می‌باشد. این فرآیندها شامل فعالیت‌های مدیریت قوانین کسب و کار، مدیریت عملکرد، مدیریت داده، مدیریت منابع، مدیریت امکانات، مدیریت شبکه زنجیره تأمین، مدیریت ریسک سازمان و در نهایت مدیریت برنامه‌های تطبیق می‌باشد.

 

در این مقاله به‌صورت مختصر به معرفی چارچوب اصلی و ویژگی‌های استاندارد SCOR پرداختیم. این استاندارد که فرایند‌گرایی به‌عنوان خصوصیت بارز آن می‌باشد، ضمن یکپارچگی، پویایی و جامعیت، توانسته بستری مشترک برای ارتباط میان کسب و کار‌های مرتبط با یکدیگر ایجاد نماید. در انتها ذکر این نکته ضروری است که انجمن SCM سعی بر این دارد که هر ساله با در نظر گرفتن آخرین بازخورد‌ها و تجربیات، در راستای بهبود استاندارد ارایه شده قدم بر دارد. در حال حاضر آخرین نسخه ارایه شده مرجع عملیات SCOR نسخه شماره ۱۲٫۰ می‌باشد که در سال ۲۰۱۷ منتشر گردیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *