تاثیر فرهنگ سازمان و روابط انسانی بر موفقیت پروژه‌های ERP – بخش اول
۲۳ بهمن, ۱۳۹۶
شاخص‌های کلیدی عملکرد
۲ اسفند, ۱۳۹۶

یکی از عمده‌ترین تغییرات در مفهوم مدرن مدیریت کسب و کار این است که امروزه کسب و کار‌ها به عنوان واحد‌های تماماً خودکفا با یکدیگر رقابت نمی‌کنند، بلکه این رقابت در قالب زنجیره تأمین صورت می‌پذیرد، به عبارتی دیگر رقابت برند با برند و فروشگاه با فروشگاه جای خود را به رقابت بین تأمین‌کننده – برند- فروشگاه با تأمین‌کننده- برند- فروشگاه دیگری داده است. از این رو در مدیریت کسب و کار، شناخت فعالیت‌های استاندارد زنجیره تأمین و دست‌یابی به روشی جامع به منظور ارزیابی عملکرد آن بسیار مورد توجه سازمان‌های جهانی قرار گرفته است.
مدل‌های متنوعی در این راستا ارایه شده است که شناخته شده‌ترین آن‌ها مدل مرجع عملیات زنجیره تأمین (SCOR-Supply Chain Operation Reference model) است، که توسط انجمن زنجیره تأمین (APICS-SCC)، یکی از مجموعه‌های جهانی فعال در این زمینه ارایه شده است. این انجمن در سال ۱۹۹۶ با ۶۹ شرکت‌کننده‌ی ‌عضو فعال در زمینه‌های مختلف صنعت متشکل از تولیدکنندگان، شرکت‌های پخش و خرده‌فروشان شروع به کار کرد. فعالیت‌های این انجمن نظیر ایجاد ابزار‌های متدولوژی ، الگو‌برداری و ارزیابی عملکرد باعث کمک به سازمان‌ها در جهت ارتقا فرآیندهای زنجیره تأمین آن‌ها در سطح جهانی شده است و هم اکنون توسط هزاران سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کار‌گیری و بازبینی این مدل توسط طیف وسیعی از شرکت‌های پیشگام در صنعت جهانی، که زنجیره تأمین بخش مهمی از سازمان آن‌ها بوده، طی سالیان متمادی باعث پویایی و رشد دایمی این مدل شده است تا جایی که این مدل موفق به ارایه یک چارچوب یکپارچه و متحد شده که تمام فرآیندها، سنجه‌ها و به‌روش های زنجیره تأمین را به هم مرتبط می‌کند. این مزیت با ایجاد بستری مشترک برای ارتباط بین شرکای زنجیره تأمین، منجر به بهبود کارایی مدیریت زنجیره تأمین و سایر فعالیت‌های مرتبط با آن گردیده است. علاوه بر این از جمله مزیت‌های این مدل نسبت به مدل‌های مشابه می‌توان به فرآیند‌گرا بودن دیدگاه آن اشاره نمود. سازمان‌ها با استفاده از این مدل می‌توانند به ارزیابی سریعی از عملکرد زنجیره تأمین خود، شناخت کمبودهای موجود در زنجیره تأمین و ایجاد کنترل‌های عملیاتی دست یابند. این مدل با در بر داشتن محدوده وسیعی از فعالیت‌ها سعی داشته تا به نیازمندی‌های هر نوع سازمانی پاسخ دهد که موارد زیر را شامل می‌شود:
 تشریحی استاندارد از فرایندهای مدیریت
 ارایه چارچوب ارتباط بین فرایندهای استاندارد
 ارایه پارامترهای استاندارد برای اندازه‌گیری کارایی فرایند
 تنظیم استاندارد برای خصوصیات و ساختار نرم‌افزار مورد نیاز

مدل SCOR شامل فرآیند‌های مربوط به تأمینِ تأمین‌کنندگان تا مشتریانِ مشتریان می‌شود؛ فرآیندهایی از قبیل تبادلات مشتری (از ورود سفارش تا پرداخت صورتحساب)، تراکنش‌های فیزیکی مربوط به اجناس و خدمات فیزیکی از تأمین کننده تا مشتری و تعاملات بازار از درک تقاضای بازار تا برآوردن سفارشات. باید به این نکته توجه داشت که مدل SCOR تمام فعالیت‌ها یا فرآیندهای سازمان را شرح نمی‌دهد بلکه در سطحی بالاتر به توضیح قسمت‌های زنجیره تأمین سازمان‌ها می‌پردازد.

 

فرآیندهای موجود در SCOR :
مرجع اسکور فرآیندهای مشخص موردنیاز زنجیره تأمین، با هدف برآوردن سفارشات مشتریان را تعریف می‌کند. فرآیندهای این مدل از تجمیع و تجزیه سه سطح تشکیل شده است. این مدل فرآیندی در سطوح یک و دو به استاندارد نمودن توصیفات معماری زنجیره تأمین و در سطح سه به نحوه پیاده‌سازی معماری توصیف شده در دو سطح پیشین می‌پردازد. لازم به ذکر است که این مدل به دلیل متفاوت بودن جزییات هریک از فرآیندها در صنایع گوناگون وارد سطح چهار مدل فرآیندی نشده است. مدل سلسله مراتبی فرآیندها در اسکور در شکل زیر قابل مشاهده است:

 

مرجع فرآیندی SCOR بر پایه پنج فرآیند مدیریتی اصلی بنا شده است. در بخش بعدی به معرفی مفصل‌تر این فرایندها خواهیم پرداخت.

 

ادامه دارد…

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *